KONST / Litografier / Färglitografi 16108240
*
nr 1610 8240
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad PT, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 08:34:24
1
100 kr
1/4 15:01:47
2
Vinnande bud
1/4 18:11:31
1
200 kr
1/4 18:11:31
2
250 kr (Budbetjänt)
1/4 20:13:27
1
300 kr
1/4 20:13:27
2
350 kr (Budbetjänt)
1/4 20:13:37
1
400 kr
1/4 20:13:37
2
450 kr (Budbetjänt)
1/4 20:14:04
1
500 kr
1/4 20:14:04
2
600 kr (Budbetjänt)
1/4 20:14:47
1
800 kr
1/4 20:14:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Landin
nr 1610 8240
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad PT, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 08:34:24 | 1 | 100 kr |
1/4 15:01:47 | 2 | Vinnande bud |
1/4 18:11:31 | 1 | 200 kr |
1/4 18:11:31 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:13:27 | 1 | 300 kr |
1/4 20:13:27 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:13:37 | 1 | 400 kr |
1/4 20:13:37 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:14:04 | 1 | 500 kr |
1/4 20:14:04 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:14:47 | 1 | 800 kr |
1/4 20:14:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27